zelene kremyO zelených krémoch by mal vedieť každý so začervenaním pleti.

Zelenú farbu podvedome vyhľadávam od kedy trpím rosaceou. Červenej sa prevažne vyhýbam. Avšak nebolo to tak vždy.

Zelené krémy nám urobia veľkú službu a nemusia vždy znamenať len ďalšiu zbytočnú vrstvu navyše. Niektorí výrobcovia nám ponúkajú zelené krémy, ktoré svojim zložením aj liečia prejavy začervenania, nielen neutralizujú. Dlho som sa týmto krémom vyhýbala, aby som eliminovala ďalší možný krok v rutine. Dnes sa na to pozerám opačne. Ak zelený krém svojim zložením môže prispieť k posilňovaniu kožnej bariéry, tak ho do rutiny zaradím. 

Poďme sa spolu pozrieť na tie, ktoré som vyskúšala osobne. Tu som Vám spísala svoje dojmy.

 

Erborian CC Red Correct

Tento zelený krém bol dlho môj favorit. Keď som mala slabé začervenanie, tak som ho používala na bežný deň aj ako jemné krytie aj ako ochranu pred slnkom. Zjednocuje tón pleti, veľmi dobre kryje jemnú červeň a pleť skutočne rozžiari. 

Má ľahkú krémovú textúru, ľahúčko sa roztiera a hlavne minimálne sa obtiera. Obsahuje SPF 25 - keď bolo zamračené a mimo letných mesiacov mi toto postačovalo ako ochrana pred slnkom. Akurát musím napísať, že som ho musela dať fakt veľa, aby som mala kvalitne aplikovanú ochranu pred slnkom. Pekne sa mi vypomstilo, keď som niektoré časti tvári obchádzala - vrch čela a horná pera - nové pigmentové škvrny. Dávam si na to už pozor. 

Obsahuje Centellu Asiaticu, tokoferol a iné. Kupujem ho v parfumériách. Majú menšie aj väčšie balenie. A aby som nezabudla, krásne vonia. Väčšinou mi voňavé produkty vadia, ale tu nie. Takže obsahuje parfum aj esenciálne oleje.

Pre extrémnych suchokožcov môže na záver dňa vysušovať. Keď som mala kožnú bariéru veľmi oslabenú, tak som mala pleť večer suchšiu. Takže som si pod neho vždy aplikovala Cica krém. 

erborian1

erborian2

 

Cicapair Re-Cover zelený krém od Dr. Jart

Tento krém mi prišiel vhod. Práve v čase, kedy som mala veľmi silný zápal a papulkovitý prejav na lícach. Do toho bolo vonku silné slnko. No lepšiu kombináciu si neviem predstaviť. Ufff. Pri silnom zápale potrebujete eliminovať vrstvy, upokojiť, ale potrebujete aj SPF a aj prekrytie. Išla som teda úplne jednoducho:  hydratačný toner, Cica krém a už iba tento zelený krémik Cicapair, ktorý obsahuje SPF 40. 

Je hútnejší pri rozotieraní, zo začiatku som mala z toho obavu. Vôbec ale vôbec mi to nevadilo. Je príjemne hydratačný. Tiež som sa bála toho sivého finišu, o ktorom každý hovorí, ale práve ten dokáže s červeňou urobiť skvelú službu. Medzi jeho najväčšie devízy patrí určite vysoké SPF, najlepšiu kryciu schopnosť zo všetkých doteraz vyskúšaných a hlavne efekt upokojenie. Bola som prekvapená ako mi pekne upokojil prejav a večer som videla efekt aj po odlíčení. Začervenanie bolo viditeľnejšie slabšie. 

Čo ma na ňom prekvapilo bolo to, že sa neobtieral - na toto som celkom háklivá. 

Obsahuje o.i. niacinamid, Centellu Asiaticu vo viacerých formách, Madecassoside, Panthenol...samé lahôdky. Ale aj prípadné potenciálne látky, ktoré môžu niekoho dráždiť - mňa nedráždil vôbec: olej z levandule, listový olej Rosmarinus. 

dr.jart1

 dr.jart2

 

Eucerin Antirotungen Anti-Rose 

Skvelý ľahučký a nedráždivý krém od dermatokozmetiky Eucerin. Zámerne píšem nedráždivý, lebo je tak ľahučký na pleti, až mám pocit akoby som na pleti nemala nič. 

Krátko po nanesení je mierne pocit lepivý, ale po chvíli sa pekne vstrebal. 

Rada Antirotungen je určená na hypoersenzitívnu pleť, takže aj zloženie je tomu prispôsobené. Jednoduché a minimalistické. Vhodné pri nulovej terapii.

Veľmi pekne hydratuje a obsahuje SPF 25 a UVA ochranu.. Takže na zimné obdobie bez slnka je vhodný aj ako ochrana pred slnkom. Chráni kožnú bariéru, neutralizuje začervenanie, upokojuje a zvyšuje znášanlivosť pleti. 

Obsahuje Licochalcon A, aktívna zložka výťažku z koreňa čínskeho sladkého drievka (Glycyrrhiza Inflata) - efekt upokojenia a zmiernenia červene. SymSitive* účinne pôsobí ako regulátor citlivosti priamo v mieste vzniku hyperreaktivity.

Vysoko oceňujem balenie s ochranou proti kontaminácií. Myslím si, že všetky produkty, ktoré sú určené na rosaceu by mali mať takéto balenie kvôli ochrane pred nečistotami a oxidáciou. Anti-Rose neobsahuje parfumy, alkohol, konzervanty. 

Červeň neutralizuje veľmi jemne, kryje úplne minimálne. Pleť je po nanesení oveľa vláčnejšia a jemnejšia. Oproti ostatným zeleným krémom má veľmi priaznivú cenu.

eucerin 1

eucerin2

 

 Calmwise colour correct od Medik8

Týmto produktom som sa zoznámila s touto značkou. Dostala som naň veľa dobrých odporúčaní od Vás. Pri prvom použití som bola  príjemne prekvapená z pocitu po - nanesení. Veľmi príjemný upokojujúci pocit a perfektne hydratovaná pleť. Neutralizuje červeň jemne, v prípade začervenania si pýta ešte prekryť make-upom. 

Ide o krém proti začervenaniu, ktorý má zelené minerálne pigmenty.

Medzi kľúčové zložky patrí bakuchiol, extrakt z harmančeka, z horčíka, niacinamíd, perfluerdokalín extrakt z aloe vera, kofeín a blednúci zelený pigment.

Okrem neutralizácie začervenania zlepšuje kožnú bariéru a proces hojenia, má zužovať roztiahnuté cievky a má obmedzovať vznik nových cievok. 

medik1

medik2

Ako prvý zelený krém som skúšala krém od nemeckej dermatoznačky Dermasence. Nebudem sa k nemu veľa rozpisovať, pretože je náročné sa k nemu dostať. Dá sa kúpiť iba v lekárni v Nemecku alebo v Rakúsku. Prispôsobí sa pekne pokožke, avšak zmení sa roztieraním na veľmi tmavo. Čo nevyhovovalo mojej svetlej pleti. Musela som pod neho dávať silnú vrstvu Cica krému, inak ma vysušoval.

 

Pri kúpe zeleného krému treba myslieť na to, že nejde o docielenie dokonalého krytia. Ide skôr o neutralizáciu začervenania. V prípade slabšieho začervenania môže zelený krém stačiť, a v prípade silnejšieho začervenania môžeme aplikovať ešte make-up. 

 

Pin It