novy2Dbáte na hygienu svojho vankúša? Čo tak s Tencellom? Kto tento materiál raz zažil, tak ho chce stále.

Stále viac beauty blogerov píše o tom, aká je dôležitá pravidelná výmena obliečky vankúša. Či je to z hygienického hľadiska, alebo pre iné dôvody? Ja vnímam dôležitosť častej výmeny obliečky práve kvôli hygiene pleti. Neustále riešime rôzne krémy a liečivá vo večernej rutine, a preto je potrebné riešiť aj častú výmenu obliečky vankúša.
 
Dlho som hľadala materiál, ktorý by sa dal prať na teplote 60 stupňoch a zároveň bol mäkkučký a prírodný. Tencell je práve ten pravý materiál. Má antibakteriálnu funkciu, termoregulačnú a je neskutočne príjemný.  
 
Obliečka je ušitá tak, aby vydržala pravidelné časté pranie na teplote 60 stupňoch.  Zipsy na tejto obliečke sú veľmi pevné a odolné.
 
zips
 
 
Vankúše sú navrhnuté tak, aby elegantne dotvárali naše miesto pre odpočinok. Bočný lem tvorí elegantné prevedenie vankúša.  Rozmer som zvolila zámerne 60*40  detský, aby sa dalo s ním aj cestovať. Beriem si ho všade so sebou - akurát že už chodíme s 5timi vankúšmi, lebo chcú všetci členovia rodiny svoj. 
 
Materiál 100 % prírodný Tencell 
 
Cena za rozmer 60*40                     39,50 eur
Cena za rozmer 50*70                      45,90 eur
Cena za rozmer 70*90                     54,90 eur
 
Rozmer si však môžete vybrať aký potrebujete. 
 
Vankúše sa šijú zatiaľ v troch farebných prevedeniach:
 
Krásna snehobiela
Tmavá staroružová
Krémová 

farby

 
 Tencell
 

100% Tencell je materiál, ktorý je jemnučký, priedušný, nekrčivý a je jednotkou v udržateľnej móde.

 Tencel je 100% prírodného pôvodu. Je zároveň v prírode aj rozložiteľný.

Tencel je vyrobený z eucalyptového dreva, zo stromov pestovaných v trvalo obnovovaných priestoroch, ktoré rýchlo rastú a nie je treba ich zavlažovať, hnojiť ani ošetrovať proti škodcom.

Spracovanie tohto materiálu je v uzavretom obehu: chémia je zachycovaná a opäť využitá, neuniká a neznečisťuje životné prostredie. Spotreba vody pri výrobe tencelového vlákna je 10-20 násobne nižšia ako pri bavlne.

Veľmi zaujímavá je informácia ohľadom absorbcie vlhkosti. Pri porovnaní s bavlnou Tencel dvojnásobne absorbuje vlhkosť a uvoľňuje ju späť do atmosféry, čím výrazne posilňuje dýchaciu funkciu kože. Tencel je schopný odvádzať pot aj pri vlhkosti vzduchu 65%.

Celulózové vlákna Tencel sa vyrábajú pomocou nanotechnológie – ich nanofibrilárna štruktúra dáva oblečeniu predovšetkým jemnosť. Tieto vlákna sú hydrofilné a zaručujú ideálnu absorbciu potu a udržiavajú optimálnu mikroklímu pokožky. Preto je tento materiál ideálny pre kožu, pretože sa netvorí vlhký film, v ktorom by sa množili baktérie.

Vďaka štruktúre vlákien má Tencel niekoľko výhod: vlákno je chladivé ako ľan, hrejivé ako vlna, jemný ako hodváb a pevný ako polyester.

 

mam zaujem