čistenie 1Večernú rutinu si konečne užívam, avšak do nedávna bolo odličovanie veľmi neatraktívna fáza mojej skincare.

Človek chce pekne poctivo aplikovať SPF, prekryť nedokonalosti - zelený krém, make-up ... Avšak potom večer to treba riadne vyčistiť a to tak, aby sa pleť čo najmenej podráždila.

Keď som mávala výrazné prejavy rosacey tak bolo toto večerné odličovanie totálne frustrujúca záležitosť. Často krát trvalo aj hodinu, kým sa pleť po odlíčení upokojila. A ráno som bola opäť v strese, čo urobiť inak, aby sa večerný scenár neopakoval.

Reaktívna pleť má pri čistení veľa slabých miest. Vo výsledku potrebujeme docieliť čo najmenšiu mieru iritácie a dokonalo čistú pleť. Pripravenú na aplikáciu liečiv alebo krému.
SPF, zelené krémy, make-up to nepôjde odlíčiť jedným produktom.

Veľa z Vás sa nelíči kvôli tomu, aby večer nemuseli dráždiť pleť pri odlíčení. Ale zároveň červeň by radi zamaskovali. Aj ja som bola v tejto fáze. Ale môžem Vám povedať, že dá sa to zvládnuť aj bez podráždenia - stačí doladiť niekoľko detailov.

čistenie 4

1. Krok: nanesieme na suchú pleť hociktorý z týchto testovaných čistiacich produktov, jemnulinko a šetrne masírujem pol minútky a umyjem. Áno, aj riasenku to odstráni.
Potom utriem do jednej strany uteráčika - prikladaním. Ja na prvé čistenie používam stranu z bio bambusového froté.

 

čistenie 3

2. Krok: doumývam gĺovým čističom, momentálne používam jemný od La roche Posay Rosaliac.
Utriem druhou stranou uteráčika. Až keď je druhá strana uteráčika čistá - pleť je dostatočne vyčistená.

čistenie 2

 

čistenie

Aj vďaka Katke BBWK som mohla vyskúšať čistiaci olej z Olivalu a Clean it Zero od Banila produkty, ktoré mi posunula na testovanie.

Dulcia Mydlové orechy má špecifickú vôňu, ktorej som moc na chuť neprišla. Ale produkt bol k pleti najjemnejší. Pleť pekne vyčistil a dokonca už po prvom čistení bol uteráčik úplne čistý. Ale aj tak som dočisťovala. Čo mi však vadilo, že sa ťažšie produkt roztieral oproti ostatným. Pri inej pleti to asi nemusí vadiť, ale ja som hľadala čo najšetrnejší produkt na čistenie. Super aplikátor, praktické dávkovanie, fajn cena.

Clean it Zero od Banila - ľúbivý produkt. Fajn odlíči aj výraznejší make-up, ale pri vodeodolnej riasenke som musela krok opakovať. Pleť je jemná po odlíčení. Pri aplikácií sa sorbetová konzistencia zmení na príjemný olej. Oleje nemusím, ale toto bolo fakt príjemné. Aplikácia cez malú špachtličku. Jemnulinké na pleti. Extrakt z papáje ako prirodzený exfoliant mi tu nevadil - ale bola by som opatrná pri výraznejšom začervenaní a silnom zápale. Mňa nepodráždil.

Mikro emulzia od Olival - je jemný olejový čistič, avšak predstavte si taký veľmi ľahký olej, až vodový. Odlíči aj výraznejší make-up s potrebou dočistenia. Pleť je po vyčistení vyhladená - trochu som sa tohto pocitu zľakla, ale žiadna iritacia sa nediala. Príjemne hladká pleť. Produkt má takú zvláštnu vôňu. A ešte aplikátor, konečne normálny aplikátor, ktoré nerobí žiadne problémy - toto mi už začína na niektorých produktoch fakt vadiť.

Skintegra - bol prvý produkt, ktorý som kúpila už na jar. Viackrát som ho odložila a aj sa k nemu vrátila. Konzistenciu má výrazne olejovú. Kto má rád oleje, tak mu môže táto konzistencia vyhovovať. Veľmi neprakticky sa dávkuje - neviem či som mala balenie nejaké pokazené, ale išlo to ťažko, prskalo to do strán a pumpička sa mi otáčala. Pleť bola po čistení viac napnutá, čo mi vadilo - nie však iritovaná. Veľmi sa mi páčia niektoré produkty z tejto značky, ešte Vám o niektorých napíšem.

Neviem či som Vám pomohla, ale určite každý z týchto čistiacich prostriedkov stojí za vyskúšanie. Aké sú Vaše skúsenosti?

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.