20220124 130142Túto kozmetiku si zamilujete. Nemusíte robiť žiadne kompromisy medzi tým čo Vaša jemná citlivá pleť požaduje a tým ako ju pekne a prirodzene nalíčiť. A práve toto presvedčilo mňa.

Dlho som hľadala šetrnejšiu kozmetiku, ktorá by moje nedostatky zakryla a nezhoršovala na záver dňa moju pleť.

Kozmetiku BioNike používam už pár mesiacov. Začínala som korekčným perom, špirálami a tieňmi. Neskôr som vyskúšala ich odličovač na citlivé oči. Poviem Vám, že ani jeden produkt nebol krok vedľa. Doteraz úplná spokojnosť a budem skúšať aj ďalšie produkty od tejto značky.

Viete čo znamená názov BIO – NIKE – život a víťazstvo. Ak máte pleť alergickú, senzitívnu a jemnú tak toto je značka pre Vás. Značka Bionike je vhodná aj pre tie najcitlivejšie oči, pre ľudí s kontaktnými šošovkami. Táto značka je na trhu od roku 1960 a venuje sa hlavne potrebám tej najcitlivejšej pleti. Napreduje hlavne pre odborné dermatologické znalosti, vedecké inovácie a záruku účinnosti a vysokej znášanlivosti produktov a to nielen v oblasti krásy ale aj zdravia.

Filozofia značky

  • bez konzervantov (vynašli svoj vlastný spôsob konzervácie, ktorý nevyžaduje použitie chemických látok)
  • bez parfumov – a ak ich aj pár produktov obsahuje tak je tento parfum bez alergénov.
  • Bez gluténu – pri precitlivelosti na pšeničné proteíny, neceliatickej citlivosti na glutén

Testovaná na nikel – čo to znamená? Nikel spôsobuje väčšinu prípadov alergickej kontaktnej dermatitídy

Vyskúšala som od tejto značky tieto produkty:

20211208 143734

Napríklad v tieňoch si stačí vybrať len spôsob aplikovania. V lete mi viac pasovali tiene v ceruzke. Od jesene sa už hrám s kompaktnými tieňmi a rozšírila som si paletku odtieňov. Majú v ponuke až 12 odtieňov. Každý tieň má vlastné zrkadielko a krásne „píšu“ a vydržia. V ponuke matné aj perleťové odtiene. 

Naopak očné tiene v ceruzke sú skvelé na rozžiarenie očí. Tieto ceruzky sú kombináciou prírodnej a syntetickej sľudy kvôli trblietavému efektu.

Špirálu som si obľúbila Infinity predĺžujúcu špirálu. Krásne mihálnice predĺži. Náročnejšie sa odličuje, ale odkedy používam aj odličovač od Bionike, tak stačí len priložiť, nechať chvíľu pôsobiť a jemne zotrieť. Celú ponuku pre očnú dekoratívku nájdete tu

Rozjasňujúci korektor v pere: toto je môj objav roka. Dlhé roky som používala svetoznámy korektor od známej značky.  A môžem Vám povedať, že je porovnateľný. Krásne sa rozotiera, pekne prekrýva aj kruhy, žilky v okolí očí. Jediná vec, ktorá mi vadí, že sa veľmi zle otvára vrchnák – s nakrémovanými rukami ho proste neotvoríte. Ale to je jediná drobná chybička. Je proste top v efekte, v zložení a aj v cene. Obsahuje kyselinu hyaluronovú, ktorá dodáva efektu hodvábny výsledok. V ponuke v troch odtieňoch, ja používam už druhé balenie Porcelaine.

 20220129 083058

Second Skin – kompaktný krémový make-up testujem v odtieni 501 Sable. Veľmi dobre sa aplikuje. Je označený ako „druhá pokožka“. Je fakt veľmi prirodzený na pleti. Nie je ho ani cítiť, čo ale treba na druhej strane spomenúť, že aj krytie je tomu prispôsobené. Praktické balenie so zrkadielkom a hubkou je skvelý na rýchle úpravy. Skvelý na zjednotenie pleti, obsahuje SPF 20.

 

Liftingový make-up s SPF 15

Tento make-up má hygienický pumpičkový systém. Je jemne krémový, obsahuje špeciálnu zmes antioxidačných účinných látok – kakaový lipidový extrakt vyhladzuje povrch pleti. Olej z moringy olejodárnej pleť zmäkčuje, posilňuje a chráni pred vonkajšími vplyvmi. Vitamín E chráni pleť pred voľnými radikálmi. Tiež obsahuje fytokomplex: výťažky z banánového kvetu a centely ázijskej, ktorý vyhladzuje a upokojuje pleť.  Pleť je v konečnom výsledku prirodzená, so zamatovým efektom. Tento liftingový make-up redukuje jemné vrásky.

 

Ochranný make-up s SPF 30 - toto je moja TOPka

Tento make-up má hygienický pumpičkový systém. Je špeciálne vhodný po absolvovaní estetických procedúr – laser, IPL. Zložením pomáha posilňovať ochranu pleti: Patentované spojenie Betaglukánu a L karnosinu upokojuje začervenanie a podráždenie. Pôsobí proti voľným radikálom, chráni pred oxidačným stresom a glykooxidáciou. Obsahuje fotostabilné UVA a UVB filtre a vitamín E

 20220125 114218

Hydratačný make-up

Je obohatený o špeciálnu zmes antioxidačných účinných látok – kakaový lipidový extrakt vyhladzuje povrch pleti. Olej z moringy olejodárnej pleť zmäkčuje, posilňuje a chráni pred vonkajšími vplyvmi. Vitamín E chráni pleť pred voľnými radikálmi.

 

Dvojfázový odličovač na oči som najskôr nechcela ani testovať - nemala som rada tento typ produktov na odličovanie. Ale keďže doteraz ani jeden produkt od tejto značky nebol "prešľap" tak som sa nechala nahovoriť. A určite ostane u mňa ako stálica. Stačí priložiť tento odličovač, netreba ani šúchať a aj vodeoodolná špirála je pekne a šetrne odlíčená. A hlavne nemáte ten olejový pocit na koniec - to ma úplne prekvapilo. Takže ak máte citlivé oči, tak toto je úplne skvelý produkt. 

20211205 141206

Make-upy sú všetky veľmi dobré. Na IG Vám postupne pridám aj videjka pred a po a vytvorím aj záložku s názvom BioNike - lebo som dlho takéto produkty hľadala.