jaPrečo nemám rovnakú kozmetickú rutinu každý deň? Pretože reagujem podľa potrieb svojej pleti. Dnes Vám predstavím tú minimalistickú, ktorú volím vtedy, keď pleť neviem dlhšie dostať pod kontrolu a začervenanie, pálenie či papuly sú reaktívnejšie. 

Och kedysi to bol jeden čistiaci produkt a krém - that all
 
Moja rutina sa mení v závislosti od toho v akom stave sa nachádza moja pleť.
Ak cítim akékoľvek zmeny na pleti - bolestivosť v podkoží, pichanie, svrbenie, pálenie zahájim túto minimalistickú rutinu. Ideálne ju nasadiť, keď je reakcia úplne v začiatku.
 
Ak prichádzajú papulky, tak iba lokálne potieram večer pred spaním krémom na predpis s 20% kyselinou azelaovou (skinoren)
Papulky sa často krát tvoria aj pri nedostatočnej ochrane pred slnkom - takže SPF poctivo a aj reaplikácia
Ak aj napriek tomuto papulky neustupujú do 2-3 dní lustrujem jedálniček - čo robím ináč ako bežne, čo som mohla zjesť, čo by vyvolával papulky
 
Začnem čistením.
Úplný základ v rutine - či je pleť v pokoji alebo nie.
Pri produktoch na čistenie vyberám veľmi šetrné produkty v zložení. Každý jeden produkt obsahuje určité množstvo ingrediencií a keď sa to napočíta, tak za jednu rutinu toho na pleť aplikujeme dosť veľa. Aj keď sa zmyjú. A to pleť s rosaceou  nemá rada, teda aspoň tá moja. (keď mám pleť reaktívnu, tak mi pleť očervenie aj po čistiacej emulzii Zero od Banily - ktorú som pred tým tolerovala)
Obojstranné uteráčiky pri čistení pleti sú dobrým pomocníkom ako pleť očistiť a pri poslednom kroku vidím, či uteráčik odstal skutočne čistý po utretí. Ja na toto posledné utieranie používam bavlnenú bielu stranu, kde je vidieť fakt všetko, ak nie je pleť úplne čistá. Obojstranné uteráčiky
 
V zápalovej fáze sa mi osvedčili tieto produkty:

Gélový čistič Jolly Joker

rutina
 
A mimochodom jeden tip:  ak máte začervenanie na pleti, môžete vyskúšať na nejaký čas vysadiť micelárnu vodu. Iba vyskúšajte, čo to spraví. Ak nič, tak pokračujte ďalej v používaní. Avšak už aj na moje prekvapenie dosť veľa ženám toto pomohlo a začervenanie ustúpilo. 
Viem, je to totálne skvelý produkt na odličovanie - aj ja hľadám cestu a produkt, ako odlíčiť produktom, ktorý nebude spôsobovať ani najmenšie podráždenie ale aj dokonalo odlíči. Nehovorím, že micelárky sú zlé, proste iba píšem to, čo som odsledovala u seba a už aj z Vašich reakcií. 
 
Druhý môj must have produkt je hydratačný tonerja mám na polici dva. Keď cielim na začervenanie, tak dávam Pyunkang yul a keď mám papulkovitý prejav, tak vtedy sa mi lepšie osvedčil Cicatoner.  Akonáhle cítim, že pleť viac pne a ťahá, môže to byť znak, že je dehydrovaná a vtedy aj všetko liečivo či krémy neúčinkujú tak ako keď je hydratovaná. V tomto prípade volím metódu doplnenia hydratácie a aplikujem 7 krát za sebou akýkoľvek z týchto tonerov (stačí počkať kým zaschne a ďalšia aplikácia) 
 
Tretím mojím produktom, bez ktorého si neviem predstaviť život je Cicaplast Baume B5 od LRP. Tento krém som sa snažila už veľa krát nahradiť inými, ale ešte som nenašla alternatívu, ktorá by poskytovala úľavu ako tento krém. (po rokoch som proste chcela nejakú zmenu)
Na prvý pocit sa javí ako hútny a mastný. Avšak do 10-15 minút sa vsiakne a hojivé látky, ktoré krém obsahuje makajú na pleti a poskytujú ten "kssss efekt" .
Ešte jednu vec som si všimla - kedy nevsakuje a ostáva na pleti. Často sa to stávalo aj mne, ale odkedy aspoň raz mesačne používam na odstránenie odumretých buniek z pleti jemnulinký exfoliant Calm Down od Geeku - tak mi pleť krásne krém vcucne a poskytne skvelú úľavu - ale toto si dovolím urobiť, iba keď je pleť v pokoji a v ten deň si treba dávať pozor na slniečko a režimové opatrenia.
Cicaplast je  totálne skvelý pod make-up pre suchokožcov - aby pleť vyzerala zdravšie a sviežo. A neurobte tú chybu čo ja, že sa pokúsite obísť jeden krok v rutine a kúpite si tento krém s SPF - alkohol v zložení pleť s rosaceou páli a ťahá - píšem o tom v recenzii na Cicaplast
 
Inak ak riešite okrem rosacey aj  mastnejšiu T-zónu a neviete si nájsť vhodný krém, tak na vyrovnanie kožného mazu sa mi veľmi osvedčil aPad od Geeku
avšak tu by som rada upozornila, že aj keď sa Vám bude javiť výsledný efekt wau - nenechajte sa zlákať. Tento wau efekt rýchlo môže vystriedať podráždenie z ktorého sa ťažko vymotáva. (zasa len vlastné skúsenosti)
 
Posledným produktom, ktorý by mal mať každý ružovkár je SPF alebo dostatočná fotoprotekcia. Vyskúšala som ich veľa, kým som našla taký ktorý  moju pleť nevysušuje. Minerálne zloženie volím po odporúčaní mojej dermatologičky a pasuje mi.  a ešte že, SPF v zelených krémoch, make-upov nepostačuje ak ideme skutočne na von - nedávame si ho na pleť dostatočné množstvo, aby nám pleť skutočne chránilo. 
 
Dbajte na zvýšenú hygienu pleti - svoj uteráčik ktorý je najideálnejšie meniť každý deň, prať na min. 60 stupňoch (ja dávam aj do sušičky, pretože nechcem používať aviváž a chcem až sú mäkučké)  Proste nechytať si pleť (to bol môj zlozvyk z minulosti) každý deň čistý uterák, ktorý použijete iba na pleť. Uteráky na pleť neprať so spodným prádlom. Minimálne na 60 stupňoch zabezpečíte dokonalé opratie - ja ešte dávam do sušičky, aby boli aj mäkučké. 
received 968332520401936
 
 
 
Prajem Vám, aby ste si vyskladali tú svoju správnu kozmetickú rutinu. Mojimi tipmi sa môžete iba inšpirovať. Vždy dbajte na potreby svojej pleti a počúvajte čo Vám naznačuje.