20220124 130456Z make-upov tejto talianskej kozmetickej značky mi spadla sánka. Keď toto raz vyskúšate, budete šetriť na ďalší. Cena odráža kvalitu.

 Stále častejšie si uvedomujem, že je dôležité zloženie a pôvod.  či už je to v zložení kozmetiky, v zložení oblečenia, pri pôvode potravín, ktoré kupujeme. Áno je to nákladnejšie a často krát pre mňa aj komplikovanejšie. Značky, ktoré ponúkajú udržateľnú módu, organickú kozmetiku či organické potraviny – nemajú taký silný marketing, ako iné masové značky. Na niektorých produktoch šetrím ale na make-upe už nie.

Aj keď po pravde tento make-up si dávam v dní, kedy sa chcem cítiť výnimočne. Berte to prosím metaforicky - makeup zo mňa výnimočnú neurobí, tak sa musím cítiť sama so sebou. Avšak keď mám chuť si urobiť deň, lebo proste okolnosti neprajú - tak toto je to výnimočné. 

S touto značkou som sa zoznámila v  parfumérií Marionaud. Mám tam kamarátku, ktorá pozná moju pleť a vie, že mi nemá už čo ponúknuť z ich ponuky. Skúšali sme spolu veľa druhom kvalitných drahších aj lacnejších make-upov. Chcela som niečo na výnimočné príležitosti. Avšak tentoraz ma prekvapila. Peti, konečne mám niečo pre teba. Zákazníčky si túto značku neskutočne chvália. Mierne som ostala v šoku z ceny, tak som si vzala iba vzorku. A po prvom nanesení som bola unesená. 

 

Matný, veľmi pekne prekrývajúci make-up, ktorý obsahuje kyselinu hyalurónovú, striebro a moringu. Možno práve pre tieto tri zložky v zložení urobí práve ten výnimočný hodvábny efekt na pleti. Krásne zakryje ale neurobí masku. Sestra je vizážistka a poradila mi, že ak použijem čistú mokrú hubku, tak bude make-up vyzerať ešte lepšie. V mojom prípade mega citlivej a suchej pleti dávam tesne pred aplikáciou make-upu vždy vždy vždy cicaplast baume B5 od La roche posay. Chvíľočku sa tento nános spolu s make-upom javí ako moc, ale po chvíli sa mi vstrebe a pôsobí make-up na mojej pleti sviežo a zdravo. 

20210908_112959.jpg

A po celom dni vyzerá môj make-up takto: 

20210908 171315

Mala som možnosť neskôr vyskúšať z tejto značky aj špirálu, transparentný púder, čiernu ceruzku na oči a rúže.

Špirála je antialergická a vyživujúca. Obsahuje ceramidy a je vhodná pre alergikov.

Rúže majú neskutočnú farbu, sú krásne hodvábne. Keďže ja mám aj mimoriadne suché pery, tak aplikujem pod rúž klasický jelení balzám. Vtedy pôsobí rúž krásne a dlho vydrží na perách. 20220224 081444

Antialergická ceruzka na oči je vhodná pre alergikov. Môžete s ňou kresliť aj do vnútorného oka. Je mäkká na kreslenie. Myslím, že aj tento produkt sa vydaril. 

Transparentný púder finish powder je púder, ktorý zabezpečí matný efekt a zafixuje make-up. Je ľahučký a nezabetónuje pleť. Toto bolo pre mňa kritérium, keďže eliminujem akúkoľvek vrstvu v skincare. Naozaj pleť nezaťaží a s púdrom docielite matný a hodvábny efekt. V zložení tohto púdru je opäť striebro a extrakt z olív.

20220124 130657

 

A z čoho mám ja najväčšiu radosť, že sa zástupcovia tejto značky rozhodli našej skupine poskytnúť neobmedzený kupón na 20% zľavu. Kúpiť môžete iba cez ich eshop 

KÓD 682 a takto sa pre nás stáva táto exkluzívna organická značka oveľa dostupnejšou.