20220408 122357 Prekonala som svoj strach z kozmetického profi ošetrenia  a šla som do toho.

Kozmetické ošetrenie v NAVAN klinike v Žiline som absolvovala nedávno a chcem sa s Vami podeliť o tento zážitok.

Dôležité je, že po ošetrení som mala skvelý pocit  a ten by som dopriala každej žene

Roky som na kozmetike nebola práve pre strach. Strach z toho, že sa mi niekto bude dotýkať pleti, že mi niekto nanesie na pleť niečo, čo neviem ako zareaguje, alebo niekto kto nebude moju pleť poznať. A hlavne tých možných reakcií pri ošetrení. Foto vyššie znázorňuje, že moje strachy boli zbytočné a ja som odchádzala s úplne povznášajúcim pocitom.

Mojej pleti som sa po dlhých rokoch zápalu nedovolila dotknúť nikomu okrem lekárky a mojej sestry vizážistky (ktorá pleť s rosaceou už veľmi dobre pozná). Proste myslite si o mne čo chcete, mala som z kozmetického ošetrenia totálnu hrôzu. Tak nejak si človek zafixuje, že každý dotyk navyše môže byť už cez. Takže kozmetičku v mojom diári by ste márne hľadali.


Do NAVAN kliniky som chodila túto zimu na IPL ošetrenie  líc a nosa. Taktiež tu chodím s celou rodinou na pravidelnú kontrolu znamienok (a vlastne cez znamienka som NAVAN spoznala, lebo vychádzali najlacnejšie v Žiline) a s dcérou a mužom kvôli ekzému. Vyhovuje mi, že sa tu dlho nečaká a že tu dokážu poskytnúť komplexnejšiu starostlivosť pri liečbe kožných problémov.  Tak nejak prirodzene sme sa s Dr. Bukovinskou na pravidelných ošetreniach bavili o tom, že by bolo prínosné pre pleť s rosaceou aj kozmetické ošetrenie - aby tieto oblasti spolupracovali a prinášali efekt dlhodobejší. S pani Dr. sme sa rozprávali o rôznych podporných spôsoboch liečby, o holistickom prístupe k liečbe a týmto si ma jednoznačne pani Dr. Bukovinská a vlastne táto klinika získala - že sa zameriavajú na liečbu kožných ochorení od príčiny po dôsledky - ale o tomto inokedy. 

20220408 103510

Po IPL ošetrení teda prišiel na rad konzultované kozmetické ošetrenie - v podstate som sa už na to tešila. Vedela som, že v NAVANe vedia čo robia.  Cielené ošetrenie citlivej pleti s rosaceou bolo zamerané na upokojovanie, dopĺňanie hydratácie a podržte si stoličku...na masáž.
image2Chápete, ja som bola v tom, že masáž už pre mňa nebude a pritom moja Mamina je stará škola kozmetičky a masáž nám dopriavala aj ako dievčatám, zbožňovala som to. Úplne človek pri tom zrelaxuje, naštartuje, odľahčí hlavu, telo.

Masáž je zameraná na rozprúdenie lymfatického systému a teda v našom prípade si myslím, že to malo najvýraznejší efekt práve na začervenanie a drobné cievky. Veď vidíte na foto. Nerozumiem tomu, ale masáž ma vôbec neprehrievala. Vopred sme konzultovali navrhované produkty, ktoré mi budú aplikované od značky Biologique recherche.

Tieto produkty boli vyberané cielene podľa môjho typu pleti. 

Po 2 hodinovom ošetrení som odchádzala s povznášajúcim pocitom a z tohto pocitu som čerpala ešte týždeň. 

V čase ošetrenia som mala pokojnú fázu a vtedy sa zameriavam aj pri skincare na dopĺňanie hydratácie po liečbe, posilňovanie kožnej bariéry, aby bola odolnejšia.  

image1
Pýtala som sa zámerne či by bolo ošetrenie vhodné aj na zápalovú fázu. Pani kozmetička Natália spolupracuje na klinike s pani doktorkou Bukovinskou a dostanete ošetrenie presne podľa stavu akú Vaša pleť potrebuje.

Takže ak ste z okolia Žiliny alebo Košíc a zvažujete kozmetické ošetrenie pre citlivú pleť, tak ešte jedna dobrá správa:

NAVAN je rosaceafriendly a poskytol nám neobmedzený kupón na zľavu pri ošetreniach 10% stačí sa prihlásiť s kódom SKINPOSITIVITY NAVAN

Verím, že sa aj Vám NAVAN bude páčiť