ordinaryCielená kozmetická starostlivosť o pleť s rosaceou môže vyzerať aj takto. 

 Keď hľadám kozmetickú starostlivosť o pleť s rosaceou, tak hľadám už presné zacielenie. Už mi nestačí len jeden krém s označením AR. Proste naša pleť nerieši iba jeden problém. Má také isté problémy ako zdravá pleť a plus navyše aj zápalové prejavy. Preto je dôležité kozmetickú rutinu nastaviť sofistikovane. A značka Ordinary takúto rutinu ponúka a v rozumných cenových reláciách. Avšak treba pripomenúť, že takáto kozmetická rutina nenahrádza liečbu od kožného lekára - takáto rutina iba dopĺňa nastavenú liečbu od lekára a je dobré spomenúť svojmu kožnému lekárovi, že takéto produkty v rutine máte. Môžu sa vynikajúco dopĺňať sa nastavenou liečbou.

Úplne najväčším favoritom z tejto značky sa mi stalo odličovacie mliečko Squalane cleanser - jemnučké a nežné k pleti. Dokonca si ho obľúbila aj moja dcéra s atopickým ekzémom na pleti. A jej nesedí veľa produktov, ktoré sedia mne. Tento máme spoločný. Majú aj väčšie balenie. Ale na začiatok by som vyskúšala na Vašom mieste menšie. 

Na kyselinu azelaovú v 10% koncentrácií som bola zvedavá - táto koncentrácia mi príde dostatočná. Už vyššia koncentrácia u iných produktoch nemali až také dobré účinky. Veľa z nás používa liečivo s KA s 20% koncentráciou a tá už je vcelku silná a dosť vysušuje, dávala som teda iba lokálne. Tento produkt od Ordinary som si v pohode mohla roztrieť po celej pleti a pekne stiahla červeň. Avšak treba myslieť na hydratáciu pred aj po. Takže pred aplikáciou hydratačný toner a po aplikácií krém. So zľavou, ktorú máme aj ružovkári na eshop Natureal vychádza fakt za priaznivú cenu.

Kyselina hyaurónová s vitamínom B5 od Ordinary ma milo prekvapila. Sérum je príjemné, pekne zhydratuje pleť. Dávala som si ho vo večernej rutine.  Ja používam akékoľvek sérum v rutine zväčša samostatne - iba jedno v rutine - či je to kyselina azelaová, hyaurón alebo niacinamíd. Takže tieto séra som striedala. Takto je to pre pleť s rosaceou bezpečná cesta, lebo minimalistická rutina je u nás na mieste. Aj keď sa Vám to môže chvíľu javiť ako dobrá voľba, dať si viac sér za sebou - po pár dňoch mi to pobláznilo pleť. 

Ako posledné sa mi veľmi páčilo sérum s niaciamídom a zinkom od tejto značky. U mňa hlavne pre t-zónu lebo o tú sa starám inač ako o líčka s rosaceou. Veľmi pekne mi stiahlo póry a vyhladilo pleť. 

Verím, že Vám táto recenzia môže priniesť cenovo dostupnú cielenú starostlivosť o Vašu pleť. Budem rada, ak mi napíšete ako sa Vám páčili.

Kúpiť kozmetiku Ordinary môžete v našom obľúbenom eshope Natureal, kde platí aj kód na 10% zľavu po zadaní kódu SKINPOSITIVITY

A aby som nezabudla, tu môžete kúpiť aj moje uteráčiky alebo plátenú masku ANINA, taktiež so zľavou