oskia1

Dnes Vám chcem predstaviť dva produkty kultovej značky z Británie, ktorá vyvíja veľkú snahu o podporu zdravia pleti. Dlho som po tejto značke pokukovala a preto som bola veľmi rada, keď už tipy na kvalitné produkty pre pleť s dermatitídou chodia od Vás alebo dokonca od kožných lekárok.

OSKIA je značka zameraná na výsledky, nebudem tu spomínať to množstvo ocenení - aj keď by si to značka zaslúžila, ale podstatné sú výsledky pre mňa a tie tieto dva produkty majú. A ešte jedna vec, za touto značkou je veľa výskumu, používajú overené, bezpečné a patentované aktívne zložky a za týmto všetkým stoja odborní formulátori. Ale poďme už k reálnej skúsenosti.

oskia2

Často krát mi píšu ľudia, že v silnom zápale neznesú na pleti ani vodu. Absolútne ani žiaden čistiaci produkt. Všímam si aj ja na sebe, že v čase zvýšenej senzitivity pleti reagujem aj na doterajší produkt pnutím pleti. A to už je pre mňa moment, kedy vyradím z rutiny všetko čo sa dá a idem si úplne minimalistickú rutinu.

Mala som tú možnosť testovať od Natureal Oskia – REST DAY Cleansing milk a poviem Vám, že tento produkt povýšil čistiaci produkt na tú najvyššiu možnú úroveň. Jasné, aj ja som si išla do tohto momentu, že čistiaci produkt treba čo najšetrnejší a zároveň nie moc drahý, lebo veď to zmyjem. Ale, ak dostanete do rúk čistiace mliečko, vďaka ktorému si doprajete aj kratučkú masáž a pleť Vám po umytí ostane zmäkčená, upokojená a hydratovaná – tak určite zmeníte názor aj Vy. A toto mi ešte žiaden čistiaci produkt neposkytol. Cena je relatívne vysoká, ale určite ho raz vyskúšajte, a tak nejak si myslím, že ho už nebudete chcieť vymeniť. Som za jednoduchú rutinu a cielené zmysluplné používanie kozmetiky. Takže ak stavíte na tie správne, kvalitné produkty, tak nemusíte míňať na skúšanie kadečoho.

Toto mliečko je prioritne určené na upokojovanie, hydratáciu a obnovu bariérovej funkcie kože kožnej mikrobioty a to po použití na pleti aj cítite. Mliečko je bez vône v sklenenej fľaši z otvoreným hrdlom, takže si ho nalievam do dlaní. Neviem prečo, ale nevadí mi to, užívam si proste s ním čistenie. Používam ho až v druhom kroku večerného čistenie a každé ráno. Uvažujem ešte prečo mi príde také výnimočné: preto, že pleť okrem toho, že vyčistí, tak pleti zabezpečí aj ďalšiu pridanú hodnotu: podporu regenerácie pleti. Kto vie, či je to zápal na pleti alebo akákoľvek dermatitída – tak vie, že šetrný čistič, ktorý neublíži, vyčistí a zároveň dá niečo upokojujúce a hydratačné navyše sa cení zlatom. Tak takto vnímam aj toto mliečko.

A čo je za týmto mliečkom? Ovsené ceramidy, probiotiká, MSM – síra, kyselina polyglutamánová, ktorá hydratuje, provitamín B5, bisabol, steroly z granátového jablka ale aj kvetové vody z ruže a levandule

 

A teraz o druhom testovanom produkte:

Oskia Isotonic hydra sérum

Toto oceňované hydratačné sérum je liečebná kúra. A prečo? Lebo čím dlhšie používate, tým sa pleť rýchlejšie a ľahšie hojí. Už dávno som pochopila, že nemá význam liečiť zápal na pleti, ak neriešim hydratáciu. Proste mne sa tieto dve oblasti musia dopĺňať. Iba ak je pleť najskôr dobre hydratovaná, tak potom nebojuje pleť s liečivami a dokáže ich pekne využiť a upokojiť sa.

oskia3

Tento produkt je veľmi sofistikovaný. Mala som už toľko hyauronových sér – lacnejších, drahších. Ale toto je iné, preto má asi toľko ocenení. A nepíše zo mňa placebo. Lebo najskôr som si produkt  vyskúšala, keď mi ho baby z Naturealu poslali a až 3 dňoch čítala. Čo je toto zač, je to proste fakt dobré. Pleť si pýta menej pozornosti a to je pre mňa výhra. Je veľmi spokojná. A v spojitosti s odličovacím mliečkom od OSKIA na regeneráciu kožného mikrobiómu je to liečebná kúra pre poškodenú pleť.

Uvádza sa, že toto sérum poskytuje hydratáciu pre extrémne smätnú pleť. Je klinicky dokázané, že používaním tohto séra sa zvýši hydratácia pleti až o 34% po 1.hodine. Podporuje funkciu kyslého plášťa, a okrem kys.hyauronovej, ktorá vysoko hydratuje obsahuje aj provitamín B5, niacinamíd, bisabol, MSM – síru, pagaštan konský, Penta-Peptide P5.

Ak hľadáte niečo s puncom sofistikovanosti a jasného zacielenia na veľmi suchú pleť tak ste ho práve našli. Je to jeden z najdrahších sér aké mám vo svojej kúpelni, avšak ak má výrazne prispieť k zlepšeniu kondície pleti, tak to budú zmysluplne utratené peniaze.

A ešte jedno odporúčanie: na eshope Natureal majú aj cestovné balenia týchto dvoch produktov, je to skvelá možnosť, ako vyskúšať na začiatok. A nezabudnite Natureal má v ponuke aj mäkučké uteráčiky ANINA s 10% zľavou pri každej ďalšej objednávke.