Bionike 5Poďme sa dnes rozprávať o vlasoch a vlasovej pokožke

Kedysi som merala kvalitu vlasov podľa toho, či mi dobre držal účes, či som nemala vlasy splihlé a podobne .... dnes je prioritou pokojná vlasová pokožka.

Moje vlasy sú prirodzene tmavohnedé. Keďže som bleduľa, idem si už niekoľko rokov do svetlejších odtieňov...tak si predstavte ten zaberák na vlasy.

Za posledného vyše roka skúšam jednu vlasovú kozmetiku za druhou - zväčša celé rady. Napíšem aj prečo.

Prešla som si viaceré spôsoby starostlivosti, vyšetrení - tuhé šampóny, šampóny od dermatokozmetiky, cez detské, prírodné...trichologické vyšetrenie, odporúčané produkty po trichologickom vyšetrení, vyšetrenie u dermatologičky.

Šampóny z lekárne určené na lupiny (aj keď lupiny nemám, ale aj to som skúsila, keď nič nepomáhalo) s obsahom kys.salicylovej - boli na čas dobré, aj uľavili od ťažkostí. Avšak po dokončení kúry - 2 balenia- som mala pocit, že je to ešte horšie ako predtým, ako keby sa prejavy stupňovali.

Bola som na trichologickom vyšetrení - tam mi povedali, že mám vlasovú pokožku úplne zdravú. Kúpila som si aj tak špecializované rady. Bola som u svojej kožnej, tá mi povedala, že si mám zadovážiť šampón s lanolínom - avšak pýtam sa všade a nik o takýchto šampónoch nechyroval.

Ešte jedna vec: nič z vyššie uvedeného spôsobu starostlivosti o vlasovú pokožku nechcem nijako zhadzovať - mne na môj problém dlhodobo nepomohlo.

Prejavy sa mimoriadne zhoršovali v zime - vykurovacie obdobie a na jar - peľové obdobie. Alebo po jedle, zväčša súvisia s jedením sladkého, alkoholu alebo jedla s vyšším obsahom histamínu. Úľava prichádzala po umytí si vlasov, ideálne zakončiť vlažnou vodou, avšak šampóny aj s označením Sensitive pokožku každodenným používaním vysušovali.

Doteraz neviem čo je horšie a čo lepšie - či umývať v tomto prípade vlasy každý deň, pretože aj pri tých najjemnejších šampónoch je denné umývanie pre vlasy záťaž, ale proste nevyhnutnosť kvôli peľom a úľava.
No a keďže to trvá už niečo vyše roka, a ja som tvor neskutočne zvedavý, nič nenechávam len tak, a zisťujem, čítam, pátram, skúšam. Zistila som, že tieto nárazové stavy prichádzajú veľmi často po jedle, po pobyte vonku a niekedy len tak. Veľa z Vás mi písalo podobné skúsenosti. Pokožka zdravá, a neskutočné svrbenie.

Chcem sa Vám pochváliť s mojou finálnou vlasovou rutinou - vybrala som fakt z mnoho mnoho odskúšanych produktov.

bionike 2

Dva krát do mesiaca použijem šampón na neutralizáciu žltých tónov SHINE ON od BIONIKE- je bez konzervantov, testovaný na nikel, bez parfumu a glutenu. Je obohatený o aminokyseliny a čučoriedkový extrakt. Je veľmi jemný a pokožka vôbec po ňom nesvrbí - porovnávam s inými.


Od tejto značky som našla aj kvalitný a zároveň šetrný šampón Ultrajemný upokojujúci šampón - všetky produkty od tejto značky cielia presne pre alergizujúcu kožu. Je určený práve ako alternatíva pri špeciálnych šampónov a na časté umývanie vlasov. Aloe vera, provitamín B5, výťažok z lekna...stoja za upokojovacím účinkom. A mne veľmi vyhovuje konečne veľké 400ml balenie (chápete je nás 5 a z toho 4 ho používajú) a má aj veľmi priaznivú cenu v pomere ku kvalite.

 

bionike

Každý tretí deň si umyjem vlasy prebiotickým šampónom od Gallinée - toto je tekuté zlato - ono Vám to je krém. Proste nechápete ako toto dokáže vlasy umyť, ale umyje a sú nádherné, a vôbec nie zplihlé, ako som sa najskôr obávala. Každý deň by som ho používala, ale malé balenie a vyšlo by to draho - aj výrobca to takto odporúča. Aj deťom ho striedam, hlavne kvôli podpore pre prirodzený mikrobióm vlasovej pokožky. Podporuje kožnú bariéru a bojuje proti zlým baktériam, aby sa nerozširovali. Obsahuje okrem iného aj kyselinu mliečnu. Práve mikrobióm si myslím, že môže veľmi prispieť k odolnosti a teda v znížení reaktivity a senzitivity či už vlasovej pokožky, alebo kože ako takej. Preto tento šampón pre jeho prebitické zloženie budem kupovať opakovane.

bionike 3

Kondicionér na každodenné umytie som si veľmi obľúbila od zn. Odylique. Je taktiež prebiotický a vlasy sú po ňom neskutočné hebké a vôbec nezaťaží vlas - to je pre mňa podstatné kritérium. Je 100 % prírodný a zároveň hypoalergénny. Má skvelé zloženie a je to produkt, ktorý si kupujem už opakovane. Stačí ho fakt máličko a urobí divy.

Ach áno, skúšala som aj rôzne rašelinové kúry, vodičky na úpravu PH a xy špecializovaných produktov. Vodičky boli minuté rýchlo a veľmi malé balenia.

 

No a raz do týždňa si doprajem od Galiné ich masku na vlasy. To je tiež lahôdka. Táto maska je určená pre tú najjemnejšiu vlasovú pokožku. Túto masku treba zažiť. Obsahuje prebiotiká, kyselinu mliečnu, panthenol a olej Mafura - ktorý upokojí a zvláčni.

 

A ešte jedna top vecička, možno už navyše - keďže pri tejto rutine už som nemala potrebu niečo navyše aplikovať. Skôr pri používaní iného šampónu ako tohto prebiotického je toto vhodná doplnková starostlivosť. Sprej od Galinée ak si ho nastriekate na vlasy, tak Vám aj zakudlené vlasy rozčeše a že to moje dve mladšie divožienky majú iné diela na dlhých vlasoch. Ak si ho dáte na vlasovú pokožku ako zábal na noc, ráno umyjete, tak sa cítite ako s novou hlavou - hovorím o pocite na vlasovej pokožke. Vlasy ako také sú jemnulinké a nezaťažené. Fakt, tohoto som sa obávala, lebo ja mám tvrdé, husté a ťažké vlasy. Dávam si ich čo 3 mesiace prerieďovať, lebo neviem čo s nimi. Ale keď mi ich nejaký produkt zaťažil, tak to bol des.
No a ešte jeden skvelý tip - poznáte hrebene z minerálnych kameňov? Masáž hlavy s takýmto hrebeňom je totálna úľava, skvelo pokožku prekrví. A .... nenechávajte uterák na vlasoch dlhšie ako 5 minút - toto mi tiež výrazne pomohlo.

Verím, že tieto info pomôžu aj Vám