20230119 111610 

Prinášame Vám dlho očakávanú recenziu testovaniu olejového séra s bakuchiolom od Noili.  Testovali sme nakoniec vyše 3 mesiacov. Prečítajte si recenziu od 7 testujúcich.

Na tento deň som sa dlho tešila. Čakala som ešte na ostatné dievčatá, kým dokončia svoje testovanie, avšak ja už som po prvom mesiaci vedela, že toto bude cielený hráč v starostlivosti o pleť s rosaceou. Avšak opatrne, tak ako pri akejkoľvek kozmetike. Treba vyladiť frekvenciu akú Vaša pleť potrebuje, aby ste zo séra vyťažili maximum. Ale neprekročili tú jemnulinkú hranicu, za ktorú Vás už Vaša pleť nepustí. Takže pomaly a nacíťme sa na svoju pleť.

Sérum som najskôr dávala na pleť napriamo vo večernej rutine. Ráno bola pleť úplne iná. Lézie, ktoré po rosacey na líčkach ostali - boli svetlejšie, pleť hebučká, hydratovaná, ako bábätko. Opäť som opakovala aplikáciu až o 3 dni. Pleť bola opäť s rovnakým efektom, aj tretí aj štvrtý krát po aplikácií, s odstupom 3 dní. Avšak potom sa začalo niečo kaziť, pleť bola citlivejšia. Potom som niekde čítala, že sa môže sérum zmiešať s krémom. Tak som to skúsila takto a odvtedy už len s krémom. Takto mi to úplne vyhovuje. Počas dňa je nutné používať SPF. 

20230108 164810

Na začiatku som sa séra obávala pre jeho olejovú konzistenciu.  Avšak táto forma oleja je pre mňa úplne prijateľná, dokonca až príjemná. Ide o nemastný olej.

Je skvelé, že majú aj menšie balenia (15ml), pretože ak ho neaplikujete denne, tak aj menšie balenie Vám vydrží pri 1-2 kvapkách veľmi dlho. 

Okrem toho, že pôsobí protizápalovo, vyrovnáva tón pleti, hydratuje, zjemňuje pleť, podporuje tvorbu kolagénu - je aj určený na vrásky a spevnenie kontúr. Takže v jednom produkte budeme mať pomocníka pre viac oblastí. Vnímam ho ako cielenú pomoc pri našej pleti s rosaceou. Verím tomu, že takto si budem zvyšovať odolnosť voči flare-upom, keďže pleti zlepšuje kondíciu. Ale treba mať stále na pamäti tú správnu mieru. 

Obsahuje 1 % bakuchiol, squalán z olív, olej z marhuľových jadier - ktorý má za cieľ práve upokojovať a nielen to má antibakteriálny a protiplesňový účinok. 

Prečítajte si aj recenzie od ďalších testujúcich:

 

Testovanie Bakuchiol & Squalane Oil Serum od Noili

skozounatrh

 

  • Miška

Po prvom použití séra som bola milo prekvapená, sérum bolo ľahké, nie príliš mastné, hneď sa mi absorbovalo do pleti, nepálilo ma ani nijak nedráždilo. Ráno bolo na pleti jemne stiahnuté začervenanie a pleť bola vypnutá ako po kozmetickom liftingovom ošetrení. J Olejové séra som nepoužívala kvôli tomu, že som sa bála tej „mastnosti“ a toto sérum zmenilo môj pohľad na olejové séra na pleť. Mám pocit, že sérum mi zaberá aj na akné (ktoré však nie je v zlom štádiu a sérum mi akoby dopomáha dobojovať, aby tie zvyšky akné už odišli preč).  Sérum som si nenanášala priamo na pleť, ale pár kvapiek som zamiešala do nočného krému, prípadne cicaplastu od LRP, takto mi to najviac vyhovovalo. Z dlhodobého hľadiska vnímam ako veľký prínos stav pleti, ktorý nachádzam ráno, pleť je po dlhodobom užívaní ráno jemná, vyhladená a vypnutá ako hodváb J. Okrem iného aj zjednocuje tón pleti. Ohľadom anti-age účinkov sa neviem veľmi vyjadriť nakoľko ja zatiaľ nejaké výrazné vrásky vzhľadom na vek ešte nemám.

  • Paťka

Bakuchiol and Squalane Oil Serum, je sérum, ktoré som mala možnosť vyskúšať. Pri pravidelnom!! používaní som si všimla, že pleť mám hydratovanejšiu, jemnejšiu. Trpím akné a pri pravidelnom!! používaní som si všimla, že tento olej mi mierne sťahuje začervenanie akné. Pre mňa čo bolo veľkou výhodou je, že olej nie je mastný a prijemne sa nanáša. Ale akože mám teóriu, lebo vysadila som ho na 2 týždne a vtedy som mala menej akné tak možno to bolo aj z toho oleja.. potom som ho nasadila a zas som mala viac ale akože pomohol na stiahnutie červenania okolo akné ale mám pocit že ich vytváral on ale nehovorím, že na 100% ale že je to jedna z možnosti.

  • Janka

Celkový pocit z produktu je vynikajúci.

Poznám horšie i lepšie squalanove séra a toto radím do skupiny lepších. Vôňa špecifická pre mňa veľmi príjemná. Hustota produktu stredná. Čo mi tiež veľmi vyhovuje. (Dostatočne vyživí a nemám pocit silného premastenia ale ani nie je "vodový". Pre moju pleť ideálny). Prvé dva dni som cítila na pleti (možno som sa len veľmi sledovala) jemnú reakciu. Jednoducho som cítila že pokožka si zvyká na nový produkt. Nebolo to nič rušivé, zároveň som cítila že sérum pracuje. Žiadne extrémne reakcie alebo začervenania. Párkrát som skúsila i vrstviť a naniesť make-up a denné líčenie. Uspel aj tam. (Nerobili sa žiadne žmolky, jednotlivé vrstvy spolupracovali). Pigmentové škvrny mám stále (približne rovnaké), ale na to je potrebné asi viac času a dlhodobejšie používanie. Z dlhodobého hľadiska aj po malej pauze (nepravidelnosti nanášania) tak pigmentové škvrny ustúpili. Čiastočne to môže byť aj kombinácia séra ale i toho že momentálne slnečné žiarenie je na moju tvár v zimnom období skoro nulové).

  • Helka

Dlhodobo som zanedbávala svoju pleť, ale keď sa u mňa vyskytol kožný problém, uvedomila som si, že je na čase, sa pleti venovať zodpovednejšie , mala som možnosť vyskúšať Bakuchiol & Squalane Oil Serum , hneď po prvom použití bola pleť príjemná, akoby ju zvláčnilo, nebola taká suchá. Aplikujem na očistenú , zvlhčenú pleť, spočiatku sa zdá, že ostáva na pleti film, ale o chvíľočku sa to vstrebe a následne nanesiem bežný krém. Moja pleť je  jednotnejšia a vyzerá zdravšie po použití tohto séra.

  • Sonia

Noili serum s bakuchiolom hodnotím pozitívne. Vzhľadom na citlivosť mojej pleti môžem povedať, že sérum nespôsobuje začervenanie, suchosť, ani pálenie. Ľahko sa roztiera a stačí naozaj par kvapiek. V porovnaní s čistým skválánom (inej značky) je toto sérum menej mastne, pleť pôsobí ukľudnene a je farebne zjednotená. Vplyv na hĺbku vrások neviem posúdiť - pri väčšine výrobkov tohto typu vyzerajú vrásky menej výrazne a pleť je vyživená a hydratovaná.

  • Miriam

Dobrý deň. Musela som ho prestať používať. Pleť ostala veľmi podráždená. Tak kus ju musím napraviť a chcela by som možno po mesiaci ho znova skúsiť .Bolo mi povedané že som mala poškodenú bariéru a keď bude pleť obnovená tak by malo to sérum vyhovovať. Pred asi tak tromi rokmi som používala ich C a to bolo skvelé. Takže značka je skvelá, preto si nemyslím že toto sérum mi ublížilo. Ja som ho používala samostatne bez krému a tým som si asi dehydrovala alebo poškodila kožnú bariéru

Tak čo poviete? Idete s nami do toho? Vyskúšajte a napíšte nám aj Vašu skúsenosť do našej fcb skupiny ružovkárov: Rosacea za oponou

Sérum nájdete TU.

Pin It