Perta svabikova03Súvisia naše problémy s pleťou s našim zdravotným stavom?

Bolesti kĺbov, tráviace ťažkosti, alergie, únava aj po oddychu, závrate, depresie, úzkostné stavy a iné...doplňte...

V rovnakom čase, ako začala u mňa rosacea – začali aj iné zdravotné problémy. Predtým boli len také, sporadicky sa opakujúce zdravotné problémy. Hlavne tráviace ťažkosti, alergia.

Po prvom pôrode to bola popôrodná depresia, zlomil sa mi jeden zub. Druhým pôrodom sa to všetko spustilo: opäť pred a popôrodná depresia, silné bolesti kĺbov, ďalší zlomený zub, závrate, rosacea, potravinové intolerancie, alergie. Taký kolotoč zdravotných ťažkostí, že som nevedela čia som.

Petra svabikova02Z vyšetrení, ktoré som postupne absolvovala mi vyšli alergie na raž, mlieko. Prekonala som Epstein-barrovej vírus. Avšak pani Doktorka nedáva do súvisu tento vírus a moje zdravotné ťažkosti. Aj keď som našla v inej literatúre možnú spojitosť, lekári tento vírus neberú ako možný spúšťač.

A epikutánne testy mi odhalili alergiu a nikel. Pre mňa nový svet, kedy som objavila presne tie potraviny, ktoré som mala identifikované zo svojho denníka, že mi je po nich veľmi ťažko – potraviny s obsahom niklu....3 mesiace som držala nízkoniklovú diétu a keďže sa jedná o veľké množstvo zdraviu prospešných potravín – zaradzujem ich postupne a v malom každý deň.

Myslím, že už mám svoj zdravotný stav pod kontrolou a je mi dobre (ale stojí to veľa úsilia a výrazná zmena životného štýlu).

A napriek tomu ma nedávno opäť prekvapila takáto „drobnosť“.

Tak tri týždne dozadu mi vyberali starší implantát. Vplyvom skrytého zápalu sa mi stratilo 1/3 z kosti, kde bol implantát vsadený. Na zubné preventívky chodím, ústnu hygienu mám dobrú, amalgámové plomby som si dala pred 3 rokmi vymeniť. ...

Takže opäť jeden skrytý zápal. A prečo sa vytvoril? Vytvoril sa vďaka potravinovým alergiám, či kvôli alergii na nikel v spojitosti s implantátom...neviem.

Skryté zápaly v tele sú označované ako spúšťače rôznych ochorení ako sú práve alergie, astma, migrény, depresie, bolesti kĺbov a kožné problémy.

Je však rozdiel v tom, či sa jedná o akútny zápal alebo chronický – teraz tu narážam na ten druhý.
Ten vďaka ktorému chodíte po lekároch, všade vám povedia, že Vám v podstate nič nie je. Vy však viete, že takto sa cítiť nechcete. A veľmi Vám to znižuje kvalitu života.

Namiesto toho, aby som písala, čo chronický zápal spôsobuje, napíšem čo mu naopak pomáha. Z toho budete hneď vidieť, že veľa z vecí je práve podobných s režimom

Chronickému zápalu (aj rosacei) pomáham

  • zmenou stravy a úpravou trávenia
  • pravidelným pohybom na čerstvom vzduchu
  • pravidelný sex so stálym partnerom (toto ma veľmi pobavilo....ešteže sme pred pár dňami oslávili 14 výročie)
  • zdravý spánok
  • manažment stresu
  • očista od parazitov
  • úprava okolia: toxické látky, klimatizácia, toxické kovy
  • antioxidanty, vitamíny, minerály, stopové prvky

vitaminy

Myslím, že aj pre túto covidovú situáciu je toto najvhodnejší spôsob prevencie a bezpečnostné opatrenia.

Hľadala som na tému skrytého zápalu relevantné informácie a asi najlepšie o tomto píše Dr. David Frej. Ja som čerpala z knihy Zápal skrytý zabiják.

Preto som sa začala zameriavať na celkovú podporu imunity. Užívam suplementy ako vitamín C, zinok, omega 3 mastné kyseliny. Podstúpila som u svojho imunológa liečbu Imunorom.