Petra svabikova moreČomu ma rosacea naučila?⁣ Presne tomu, čo mi v živote chýbalo. A nielen tomu. Toto ochorenie pleti ma naučilo vážiť si všetky nedokonalosti, nielen u seba ale aj u druhých. Vnieslo to do môjho života empatiu.

Toľko žien sa trápi pre všakovaké nedokonalosti. Niečoho mám navyše a niečo mi chýba. A tak to máme všetky.

Režim s rosaceou ma naučil, že starostlivosť o seba je najlepšou investíciou pre svoje telo aj vnútro. Vložiť energiu do seba. Veď si priznajme ako často samé seba klameme, veď deti, práca, rodina, choroba...a my až nakoniec.

Počúvam od kamarátiek, že by tiež chceli mať také ochorenie ako ja. Že som schudla, že sa zdravo stravujem, že mám pevnú vôľu...hmm neviem. Rosacea je dokonalý barometer ak sa vychýlite... od samej seba.

Z psychosomatického hľadiska sa uvádza že rosacea je ochorenie, ktoré sa prejavuje v situáciách, kedy má pacient pocit, že je ovládaný. Môže sa cítiť ovládaný situáciami, okolnosťami či ľuďmi. Stav pleti odzrkadľuje naše vnútorné rozpoloženie. Ešte donedávna ma táto veta rozčuľovala. Nevedela som veci pomenovať pravými slovami, alebo som ešte nechcela chápať.

Každému prídu do života situácie, kedy nemá svoj život pod kontrolou. Avšak seba-uvedomovanie, zdravé nastavenie svojich hraníc, empatia voči okoliu, starostlivosť o seba sú vždy správna voľba.

Načo toto ochorenie? Prečo ja? Pozeráte sa na to takto? Alebo to vidíte tak, že s ochorením vediete síce na prvý pohľad náročnejší život ale o to láskavejší k sebe.

Pin It