iprobio1K téme strava a vplyv na moje zápalové prejavy na pleti som písala už 4 články. Dnes som rada, že sa môžem s Vami podeliť o možnosť, ktorá mne veľmi zlepšila kvalitu života. 

Dnes Vám chcem napísať  o mojej skúsenosti s personalizovanými probiotikami Iprobio po 3 mesiacoch užívania.  Celá kúra s personalizovanými probiotikami trvá 6 mesiacov, takže napíšem svoje dojmy aj na záver, keď kúru doužívam.

Samotné výsledky som začala na sebe pociťovať už po 2 týždňoch užívania. Avšak paradoxne sa ich v tom čase nepociťovala v súvislosti s trávením, ale s celkovým pocitom zlepšenia nálady a energie. Vplyv na trávenie som začala pociťovať približne po mesiaci užívania. Nebol to nejaký výrazný efekt, ale konečne som necítila kŕče po jedle a následný prejav na pleti. Intenzita zlepšovania trávenia je postupná, nijaký výrazný skok. 

iprobio2

V konečnom dôsledku (3 mesiace užívania)  vnímam  hlavne v tolerancii potravín, zaradila som do jedálnička veľa potravín, ktoré som dovtedy obchádzala. Nemyslím tým, že teraz jem vyprážané, korenené, pijem alkohol, jem sladkosti – myslím tým, že si teraz dopriavam rôzne ovocie, zeleninu, na ktorú som predtým reagovala nafukovaním, kŕčmi a následne začervenaním. Dovolím si domáci koláč s tým, že nemám papulky na druhý deň. Dovolím si kúsok kvalitnej čokolády výnimočne a nemám ju „vykreslenú“ na pleti. Celkový pocit trávenia je veľmi príjemný – viete ako by som to pomenovala po rokoch trápenia s trávením? – necítim ho, neobťažuje ma, nespôsobuje mi ťažkosti.

 

Dovolím si domáci koláč s tým, že nemám papulky na druhý deň. Dovolím si kúsok kvalitnej čokolády výnimočne a nemám ju „vykreslenú“ na pleti.

 

iprobio8

Jedine čo ma láka teraz sú domáce koláče od maminy, keď je toho viac, tak samozrejme diskomfort príde. Nepríde s ním ten dovtedy známy bolestivý prejav, ktorý ma neskutočne obťažoval a často krát bolel. Je to vidieť aj na prejavoch na pleti. Máte to možnosť vidieť aj u mňa v príbehoch na sociálnych sieťach.

Keďže personalizované probiotiká majú protizápalový efekt – majú nepriamo vplyv na pleť. Snažím sa využívať tento stav, a dovolím si jesť vyváženú pestrú stravu. Pretože veľa zdravých potravín mi spôsobovalo nadúvanie a diskomfort. A neustálym vyhýbaním sa týmto potravinám som si zarábala na energetický deficit. Proste kolotoč. 

Príležitostne som si dala domácu slaninku s chlebíkom, k tomu veľa zeleniny a prejav neprišiel. Predtým by som bola vyhádzaná tak do 2 hodín a k tomu únava, kŕče a podráždenosť. Som však opatrná po minulých skúsenostiach. Ale aj tieto výnimočné príležitosti si proste vychutnávam, mám skvelý pocit, že si to proste výnimočne môžem teraz dovoliť.

iprobio4

Mám miernu obavu ako to bude, keď kúru s personalizovanými probiotikami doužívam. Preto dodržiavam ešte stále aj eliminačnú diétu s niektorými potravinami, na ktoré mi vyšla intolerancia. Užívam protizápalové omega 3 mastné kyseliny, vit. C, D a občas zinok.

iprobio6

Nad kúpou personalizovaných probiotík som uvažovala vyše pol roka. Keďže moje trávenie bolo pre mňa roky mimoriadne obťažujúce, váhala som už iba kvôli cene. Uvedomila som si, že môžem investovať do rôznych iných spôsobov liečby, kozmetiky, suplementov – ale môžem vyskúšať riešiť môj možný najväčší spúšťač – moje nedostatočné trávenie. A poviem Vám, že toto sú doteraz moje najlepšie investované peniaze a cítim to na sebe každý deň.

 

Nad kúpou personalizovaných probiotík som uvažovala vyše pol roka.

 

Perfektne mi to zlepšilo náladu, prežívanie, odišla taká tá psychická hmla, ktorú som mala veľmi často po jedle, taktiež únava po jedle zmizla úplne, upravilo sa mi spanie (mávala som veľmi často živé zlé sny)

iprobio8

Myslím, že nielen ja oceňujem prínos týchto probiotík, ale aj členovia mojej rodiny. Lepšie zvládam záťaž a stres. S otužovaním som začala mesiac pred nasadením probiotík a doteraz každý deň na záver sprchy dávam 2 minútky studenú sprchu. Verím tomu, že celkový psychický stav má na toto veľký vplyv, lebo otužovanie som skúšala už niekoľko krát, ale proste so svojou vôľou som to nedávala.

Ešte Vám napíšem otvorene jednu vec – mám v sebe aj veľa odvahy a energie riešiť situácie, ktoré som pred tým absolútne nechcela vidieť, neriešila, myslela si, že nemajú riešenie. Črevo a mozog sú veľmi prepojené nádoby, určite to tiež počúvate z každej strany.

 

Takže ak by som to mohla zhrnúť: otužujem, jem pestrejšie, trávenie ma už neobťažuje. Zlepšila sa mi kvalita spánku, vrátilo sa mi moje  libido ako v 20tke, zlepšila úroveň energie a nálady, odstránila psychická hmla a únava po jedle.

 

A ostávam pri mojom životnom štýle ďalej, personalizované probiotiká vnímam len ako pomoc s naštartovaním organizmu, zbavením chronického zápalu.

Ak sa rozhodnete, že pôjdete do tejto kúry aj Vy. Je to veľmi jednoduché. Cez stránku iprobio.sk si kliknete na Objednať a potom Detail produktu. Tu si môžete zvoliť aj možnosť nákupu na splátky, čo je veľmi fajn. 

Personalizované probiotiká sú vyrábane na mieru zo vzorky Vašej stolice. Keď si objednáte tieto probiotiká,  príde kuriér s odberovou sadou. .Dostanete kompletné pokyny ako odobrať vzorku. Následne vyplníte zdravotný dotazník do ktorého napíšete kód pridelenej odbernej sady. Potom si objednáte kuriéra, ktorý príde vzorku vziať do laboratória.  A potom čakáte mesiac, kým Vám urobia rozbor Vášho mikrobiómu a vyrobia podľa výsledkov na mieru Vášho mikrobiomu vlastné probiotiká.

Po mesiaci Vám kuriér prinesie krabičku, kde nájdete v chladiacom vrecku 6 alumíniových dóz, ktoré treba uchovávať v chladničke. Ďalej 2 balenia prebiotík, ktoré sa užívajú súčasne s probiotikami.

Dostala som veľmi podrobnú analýzu svojho črevného mikrobiómu, aj s odporúčaním. Sprievodný list k molekulárnej biologickej analýze mikrobiómu obsahuje pomer kmeňov, množstvo probiotických baktérií v čreve, koľko priateľských bifidobaktérií máte v čreve a aká je celková kondícia Vášho mikrobiómu - moja dopadla vcelku zle - 43%

Probiotiká užívam ráno s raňajkami a prebiotiká večer pred spaním.

Všetko je mimoriadne dôkladne vysvetlené, keď mi nebolo niečo jasné, volala som na linku, ktorá je uvedená na webe. Neskôr som konzultovala aj dávkovanie prebiotík priamo cez instagramový profil. Oceňujem proklientský prístup.

 

Veľmi sa teším, že som dostala pre Vás aj kód na zľavu. Zatiaľ je časovo neobmedzený, dúfam, že do Vianoc bude ponechaný. 

Kód na zľavu 50 EUR. 

KÓD: rosacea50

Kliknite TU a môžete si prečítať aj mnoho iných skutočných príbehov od ľudí, ktorým tieto probiotiká pomohli. Zároveň tu nájdete aj skvelé refencie na odborníkov, pod ktorých vedením uzreli tieto personalizované probiotiká svetlo sveta.